Školení: Turnitin, Thesis a prevence plagiátorství

Centrum pro podporu e-learningu si vás dovoluje pozvat na semináře a školení k problematice akademické etiky, prevence plagiátorství a práce s antiplagiátorskými systémy Turnitin a Thesis.

Prevence plagiátorství na UK

Anotace: Seminář pro akademické pracovníky s tematikou prevence plagiátorství. Obsahem semináře bude seznámení s etickým kodexem UK v kontextu tématu plagiátorství, definice plagiátorství a jeho formy, otázka posuzování a hodnocení akademických prací a nástroje prevence plagiátorství. Na semináři budou dále probírány zkušenosti ze zavádění nového systému na prevenci plagiátorství Turnitin. Otázky a připomínky účastníků z různých oborů a částí naší univerzitu budou vítány. Seminář je součástí rozvojového projektu MŠMT-12222/2019-3 Posílení prevence plagiátorství ve studentských pracích.

• Termín: 2. 10. 2020 v 16:00 – 17:30, online
  • Lektor: Mgr. Tomáš Holeček Ph.D., PhDr. Radka Římanová Ph.D., MUDr. Josef Fontana
  • Přihlášení: vzdělávací portál
  • odkaz na vituální místnost zde.

Úvod do systémů pro prevenci plagiátorství na UK

Anotace: Kurz se zaměřuje na problematiku využití systémů pro prevenci plagiátorství používaných na UK, konkrétně pak webové aplikace Turnitin a Thesis, resp. Odevzdej. Orientuje se na základní ovládání aplikací, jejichž prvotní nasazení do výuky je možné již po několika desítkách minut, ale pracuje také s pedagogickými aspekty hodnocení prací a dosavadními zkušenostmi s touto problematikou na Univerzitě Karlově. Součástí kurzu je i připomenutí práce s protokolem kontroly originality kvalifikační práce ukládaným do SIS, a to jak ze systému Theses, tak systému Turnitin. Prezentovány budou také výsledky komparace s dalšími dostupnými nástroji.

• Termín: 19. 10. 2020 v 14:00-16:00 online
  • Lektoři: Mgr. Tomáš Holeček Ph.D., PhDr. Radka Římanová Ph.D., Mgr. Viktor Fuglík Ph.D.
  • Přihlášení: vzdělávací portál
  • Odkaz na virtuální místnost: zde

Turnitin v distančním vzdělávání

Anotace: Školení se zaměřuje na praktické aspekty používání aplikace v distančním vzdělávání a je určeno pro stávající uživatele Turnitinu a Moodle z řad akademických pracovníků, kteří se s aplikacemi již měli možnost dříve seznámit a znají jejich základní funkcionalitu a ovládání.

• Termín: 23. 11. 2020 v 14:00-15:30 online
  • Lektor: Mgr. Viktor Fuglík Ph.D.