Nový webinář „ePortfolio Mahara“

Centrum pro podporu e-learningu Vás srdečně zve na webinář e-portfolia Mahara. Jednou z výhod tohoto systému je jeho integrace do platforem Moodle pro výuku 1 a Moodle pro výuku 2. Více informaci naleznete v anotaci níže.

Základní práce s e-portfoliem Mahara

Datum: pondělí 4. 5. 2020

Čas: 16:00 – 17:30 hod.

Přednášející: PhDr. Viktor Fuglík, Ph.D.

Webinář proběhne distanční formou. Přihlašování je možné přes vzdělávací portál nebo e-mailem: moodle-help@ruk.cuni.cz (uveďte prosím do mailu své jméno, pracoviště a osobní číslo).

Informace o videoplatformě a přistupu do konferenční místnosti budou upřesněny.

Tato aplikace pro práci s elektronickým portfoliem byla vytvořena v roce 2006 a následně nasazena do školní praxe jako součást aktualizovaného novozélandského kurikula v oblasti evaluace a sebehodnocení. Portfolio lze nasadit do výuky za účelem zjištění studentových přístupů k učení, posouzení toho, co se naučil a hledání způsobů, jak tento proces dále zlepšit. Jedním z druhů portfolií je také profesní portfolio. E-portfolio lze efektivně využít nejen v univerzitním vzdělávání včetně CŽV, ale běžně se používá také v oblasti personalistiky.

Školení se zaměřuje na praktické aspekty používání aplikace Mahara ve výuce na vysoké škole a je určeno pro všechny zájemce o problematiku elektronických nástrojů pro podporu hodnocení, zejména z řad akademických pracovníků, kteří již ve své výuce používají e-learningové nástroje, cloudové služby nebo sociální sítě. Seminář se zaměřuje na základní ovládání a nastavení aplikace, vkládání obsahů, tvorbu stránek a sbírek portfolia, vzájemnou komunikaci a spolupráci ve skupinách. Za tímto účelem se počítá s aktivním zapojením účastníků.

Setkání se uskuteční v počítačové učebně, je ale možné pracovat také na vlastním přineseném zařízení (preferovaný je hlavně notebook, práce s tabletem nemusí být komfortní) s připojením k Internetu (v učebně je dostupný Eduroam, je ale třeba ho mít nastavený již před začátkem kurzu).

 

Podpořeno projektem: Zvýšení kvality vzdělávání na UK a jeho relevance pro potřeby trhu práce (CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_015/0002362)

 

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.