Školení – e-portfolio Mahara

Centrum pro podporu e-learningu Vás srdečně zve na školení e-portfolia Mahara. Jednou z výhod tohoto systému je jeho integrace do platforem Moodle pro výuku 1 a Moodle pro výuku 2. Více informaci naleznete v anotaci níže.

Základní práce s e-portfoliem Mahara

Datum: středa 4. 5. 2020

Čas: 16:00 – 17:30 hod.

Místnost: Učebna Edis, José Martího 407/2, Praha 6 Veleslavín

Přednášející: PhDr. Viktor Fuglík, Ph.D.

Registrace: zde

Tato aplikace pro práci s elektronickým portfoliem byla vytvořena v roce 2006 a následně nasazena do školní praxe jako součást aktualizovaného novozélandského kurikula v oblasti evaluace a sebehodnocení. Portfolio lze nasadit do výuky za účelem zjištění studentových přístupů k učení, posouzení toho, co se naučil a hledání způsobů, jak tento proces dále zlepšit. Jedním z druhů portfolií je také profesní portfolio. E-portfolio lze efektivně využít nejen v univerzitním vzdělávání včetně CŽV, ale běžně se používá také v oblasti personalistiky.

Školení se zaměřuje na praktické aspekty používání aplikace Mahara ve výuce na vysoké škole a je určeno pro všechny zájemce o problematiku elektronických nástrojů pro podporu hodnocení, zejména z řad akademických pracovníků, kteří již ve své výuce používají e-learningové nástroje, cloudové služby nebo sociální sítě. Seminář se zaměřuje na základní ovládání a nastavení aplikace, vkládání obsahů, tvorbu stránek a sbírek portfolia, vzájemnou komunikaci a spolupráci ve skupinách. Za tímto účelem se počítá s aktivním zapojením účastníků.

Setkání se uskuteční v počítačové učebně, je ale možné pracovat také na vlastním přineseném zařízení (preferovaný je hlavně notebook, práce s tabletem nemusí být komfortní) s připojením k Internetu (v učebně je dostupný Eduroam, je ale třeba ho mít nastavený již před začátkem kurzu).

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *