Školení: Adobe Connect, Streamserver CUNI, ZOOM a Socrative Pro

Centrum pro podporu e-learningu si Vás dovoluje pozvat na sérii online webinářů, kde se naučíte pracovat s nástroji Adobe Connect, ZOOM a Socrative Pro. Webináře se uskuteční přímo v prostředí, které můžete využívat pro online přednášky, diskuse či zkoušení. Samostatným webinářem bude i úvod do práce s multimediálním obsahem (audio/video) ve službě Streamserver CUNI. Školení se uskuteční formou ONLINE webináře.

Realizace online výuky v Adobe Connect

• Termín: 4. 3. 2021 v 14:00-15:00 hodin, ZRUŠENO
  • Termín: 8. 4. 2021 v 14:00-15:00 hodin, virtuální místnost: připojit se zde

Lektor: Tomáš Nikl

Adobe Connect je webový server umožňující realizaci elektronického vzdělávání. Jde o systém pro řízení výuky (LMS – learning management system).

Zajišťuje:

• Ukládání, distribuci a přehrávání multimediálního výukového obsahu určeným skupinám uživatelů.
  • Sestavování, přehrávání a distribuci obsáhlých studijních plánů i samostatných kurzů.
  • Uskutečňování výuky v reálném čase tzv. webináře a online setkávání vědeckých a studijních skupin v konferenčních místnostech pro až 200 současně připojených účastníků (na jednu konferenční místnost).

Přihlášení (oba termíny): vzdělávací portál

Základy práce s audio/video soubory ve službě Streamserver CUNI

• Termín: 4. 3. 2021 v 15:00-16:00 hodin, virtuální místnost: připojit se zde
  • Termín: 8. 4. 2021 v 15:00-16:00 hodin, virtuální místnost: připojit se zde

Lektor: Tomáš Nikl

Stremovací server ukládá a přehrává videa v chráněném nebo volném režimu. Videa jsou prezentována na samostatném portálu anebo se vkládají do kurzů Moodle či přednášek a prezentací uložených v LMS Adobe Connect.

Přihlášení (oba termíny): vzdělávací portál

Základy práce s ZOOM Meetings

• Termín: přednáška  2. 3. 2021 v 14:00-15:00 hodin, virtuální místnost: připojit se zde
  • Termín: přednáška 13. 4. 2021 v 14:00-15:00 hodin, virtuální místnost: připojit se zde

Lektor: MUDr. Daniel Rajdl

ZOOM je videokonferenční nástroj vhodný pro realizaci online výuky. Je vhodný pro video konference nebo webináře. Zoom umožňuje, jak běžné funkce ztišení mikrofonů účastníků, sdílení plochy, chatování mezi účastníky nebo zaznamenávání konference ve formě videa, tak funkce pokročilé jako možnost sdílení prezentace, přepínání na whiteboard nebo zadávání předem připravených anket.

Přihlášení (všechny termíny): vzdělávací portál

Socrative Pro ve výuce

Termín: 25. 3. 2021 14:00-15:00, Virtuální místnost: připojit se zde

Lektor: Mgr. Michaela Matoušková