{:cz}Online kurz Excellence-in-ReSTI{:}{:en}Online programme Excellence – in ReSTI{:}

{:cz}Na MOOC platformě jsou všem zájemcům zpřístupněny online kurzy z projektu ReSTI, zaměřené mimo jiné na řízení projektů. Zkuste zodpovědět na následující tři otázky, abyste zjistili, zda by Vás kurzy mohly zajímat.

 

Zajímá vás výzkum a sociální a technologické inovace?

Chcete se zlepšit v oblasti projektového managementu?

Rádi studujete vlastním tempem a vyhovuje vám forma e-learningu?

Pokud jste odpověděli ANO, jste tu správně! Nabízíme vám volně přístupný online vzdělávací kurz Excellence-in-ReSTI.

Be excellent in Research and Innovation Project Management! Video

 

Co přesně znamená zkratka ReSTI?

Jde o „Research, Social and Technological Innovation Project Management“, tedy hlavní témata, kterými se online kurz zabývá.

Kurz vás provede tématy, která jsou stěžejní pro řízení projektů zaměřených na výzkum a sociální a technologické inovace, seznámíte se s politikami Evropské unie, stejně jako s tématy spojenými s projekty sociálních inovací, financováním, IPR nebo i marketingem a komunikací. Celý kurz je v angličtině – osvojíte si díky němu tedy i užitečnou anglickou terminologii.

 

Pro koho je kurz určený?

Kurz je určený pro všechny, kdo mají zájem dozvědět se více o řízení projektů v oblasti vědy a inovací, stejně jako pro ty, kdo si jen chtějí rozšířit své dosavadní znalosti.

 

Typicky kurz míří na začínající projektové manažery a projektové administrátory ve veřejných i soukromých organizacích. Kurz může být užitečný i pro vědce a absolventy vysokých škol. Nabízené know-how mohou využít ale i zástupci občanské společnosti a neziskového sektoru.

 

Co kurz obsahuje?

Kurz obsahuje 5 modulů, které mají vždy 3 až 5 částí.

  1. EU policies
  2. Project design
  3. Project management
  4. Social innovation
  5. Innovation in the business context

Za úspěšné splnění modulu získáte odznak – badge. Dohromady jich můžete získat až 5 a můžete si je umístit do svého profesního profilu na LinkedIn.

 

Jaká je metoda výuky?

Jednotlivé části modulů jsou prezentovány inovativní metodou tzv. Pěti dveři. Jedná se o metodu vyvinutou na základě Kolbova cyklu učení a Thiagiho přístupu, který využívá systém „dveří“ jako různých způsobů, jakými se učit. Více o této metodě se můžete dozvědět v prezentaci ZDE.

 

A jak vůbec tento kurz vznikl?

Kurz vytvořilo mezinárodní konsorcium 11 vzdělávacích a vědeckých institucí z 9 zemí z oblasti Podunají.

Projekt odstartoval v roce 2017 a položil si za cíl připravit právě tento kurz, který má především pomoci zlepšit konkurenceschopnost institucí v Podunajském regionu v oblasti získávání a řízení projektů zaměřených na výzkum a sociální a technologické inovace. Více o celém projektu se můžete dozvědět ZDE.

{:}{:en}Online courses of the project ReSTI are launched on MOOC platform for all applicants. The courses are focused among others on project management. Try answering following three questions to find out, if the courses are suitable for you.

 

Are you interested in research, and social and technological innovations?

Do you want to improve on the field of project management?

Do you enjoy studying at your own pace?

If you have answered yes, the courses are right for you! We offer free online courses ReSTI.

Be excellent in Research and Innovation Project Management! Video

 

For more information about the project ReSTI click here.

 

{:}

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.