Online kurz Excellence-in-ReSTI

Na MOOC platformě jsou všem zájemcům zpřístupněny online kurzy z projektu ReSTI, zaměřené mimo jiné na řízení projektů. Zkuste zodpovědět na následující tři otázky, abyste zjistili, zda by Vás kurzy mohly zajímat.

 

Zajímá vás výzkum a sociální a technologické inovace?

Chcete se zlepšit v oblasti projektového managementu?

Rádi studujete vlastním tempem a vyhovuje vám forma e-learningu?

Pokud jste odpověděli ANO, jste tu správně! Nabízíme vám volně přístupný online vzdělávací kurz Excellence-in-ReSTI.

Be excellent in Research and Innovation Project Management! Video

 

Co přesně znamená zkratka ReSTI?

Jde o “Research, Social and Technological Innovation Project Management”, tedy hlavní témata, kterými se online kurz zabývá.

Kurz vás provede tématy, která jsou stěžejní pro řízení projektů zaměřených na výzkum a sociální a technologické inovace, seznámíte se s politikami Evropské unie, stejně jako s tématy spojenými s projekty sociálních inovací, financováním, IPR nebo i marketingem a komunikací. Celý kurz je v angličtině – osvojíte si díky němu tedy i užitečnou anglickou terminologii.

 

Pro koho je kurz určený?

Kurz je určený pro všechny, kdo mají zájem dozvědět se více o řízení projektů v oblasti vědy a inovací, stejně jako pro ty, kdo si jen chtějí rozšířit své dosavadní znalosti.

 

Typicky kurz míří na začínající projektové manažery a projektové administrátory ve veřejných i soukromých organizacích. Kurz může být užitečný i pro vědce a absolventy vysokých škol. Nabízené know-how mohou využít ale i zástupci občanské společnosti a neziskového sektoru.

 

Co kurz obsahuje?

Kurz obsahuje 5 modulů, které mají vždy 3 až 5 částí.

  1. EU policies
  2. Project design
  3. Project management
  4. Social innovation
  5. Innovation in the business context

Za úspěšné splnění modulu získáte odznak – badge. Dohromady jich můžete získat až 5 a můžete si je umístit do svého profesního profilu na LinkedIn.

 

Jaká je metoda výuky?

Jednotlivé části modulů jsou prezentovány inovativní metodou tzv. Pěti dveři. Jedná se o metodu vyvinutou na základě Kolbova cyklu učení a Thiagiho přístupu, který využívá systém “dveří” jako různých způsobů, jakými se učit. Více o této metodě se můžete dozvědět v prezentaci ZDE.

 

A jak vůbec tento kurz vznikl?

Kurz vytvořilo mezinárodní konsorcium 11 vzdělávacích a vědeckých institucí z 9 zemí z oblasti Podunají.

Projekt odstartoval v roce 2017 a položil si za cíl připravit právě tento kurz, který má především pomoci zlepšit konkurenceschopnost institucí v Podunajském regionu v oblasti získávání a řízení projektů zaměřených na výzkum a sociální a technologické inovace. Více o celém projektu se můžete dozvědět ZDE.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *