{:cz}Odstávka Moodle pro výuku 1{:}{:en}Moodle for University Courses 1 Downtime{:}

{:cz}V období mezi 19. a 21.7.2019 proběhne odstávka systému Moodle pro výuku 1 za účelem jeho pravidelné údržby a přechodu na vyšší verzi Moodle 3.6. (ostatní instalace budou aktualizovány později, sledujte aktuální informace na jednotlivých instalacích).

Systém tedy bude dočasně mimo provoz. Všechna data budou před odstávkou zálohována.

Odstávka je nezbytná pro bezproblémové fungování systému a byla naplánována na letní prázdniny, aby způsobila co nejméně komplikací.

Děkujeme za pochopení a přejeme pohodové léto.

Centrum pro podporu e-learningu{:}{:en}During the period between July 19th and 21st 2019, the Moodle for University Courses 1 system will be shut down for regular maintenance and upgrade to Moodle 3.6. (Other installations will be updated later, to keep track on the updates, follow information on individual installations).

All data will be backed up before the shutdown. The downtime is necessary for the system to function smoothly and has been scheduled for summer holidays to cause as little complications as possible.

Thank you for your understanding and we wish you a relaxing summer.

E-learning Support Center{:}