Streamservery

Aktuálně: Od ledna 2024 bude v provozu nová cloudová aplikace Mediaserver Fenomio UK, která nahradí stávající provoz streamserveru CUNI. V průběhu měsíce listopadu a prosince 2023 budou realizována školení pro práci s novou aplikací. Odkaz na přihlášení k jednotlivým termínům najdete v záložce školení.

Stremovací server ukládá a přehrává videa v chráněném nebo volném režimu. Videa jsou prezentována na samostatném portálu anebo se vkládají do kurzů Moodle. Na Univerzitě Karlově jsou dostupné tyto streamservery: 

Podpora Streamservery

Zřízení přístupu k ukládání videí na streamserver nebo v případě zájmu o provoz vlastního streamserveru posílejte žádosti na Centrum pro podporu e-learningu UK na email streamservery@ruk.cuni.cz.

Návody

Záznam přednášek s Janem Alisczech Březinou ve spolupráci s CESNET z.s.p.o.

Učebny s audio/video technikou a nahrávací studio UKUK

V prostorách Ústřední knihovny Univerzity Karlovy jsou k dispozici nově zrekonstruované učebny, které umožňují interaktivní formy výuky. Kromě stabilního vybavení je možné si vypůjčit také notebooky a myši (pro vyučující i studenty). V případě zájmu o využití místností se obracejte na sekretariát Ústřední knihovny.

Více informací o jednotlivých místnostech.